Çağrı Merkezi 0551 045 46 41

Sahibinden Portbagaj Almak Mantıklı mı?

Otomobil kullanmak, hiç şüphesiz ki dünyanın en keyifli ve konforlu deneyimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Uzun yolculuklar yapmak ve doğal ortamlara gitmek ise pek çok araç sahibinin favori etkinlikleri arasında bulunuyor. Peki aracınızla seyahat ederken yanınızda daha fazla eşya taşımak istemez misiniz? Bu soruya olumlu yanıt veren pek çok kişi, portbagaj kavramıyla karşı karşıya kalıyor. Araçların üst bölümüne monte edilen ve aracınızın dışında ekstra bir taşıma alanı elde etmenize imkân tanıyan tavan bagajları, yaşam kalitenize sihirli bir dokunuş gerçekleştiren detaylar arasında. Ancak bu ürüne sahip olmanın da belirli kriterleri bulunuyor. Kimi kullanıcılar, sahibinden portbagaj almayı tercih edebilir. Ne var ki ikinci el modeller, çeşitli problemlerle karşılaşmanıza yol açabiliyor. Peki dikkat etmeniz gereken detaylar nelerdir ve nasıl bir tercihte bulunmanız gerekir biliyor musunuz? Detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Portbagaj Sahibinden Alınır mı?

Portbagaj ikinci el alınabilen bir ürün müdür, bu konu aslında tartışmaya kapalı.  İkinci el portbagaj satın almak, pek çok otorite tarafından dezavantajlı kabul ediliyor. Bunun temel sebebi ise ürünlerin deforme olmasının yaratabileceği güvenlik sorunları. Sahibinden portbagaj satın aldığınızda, ürünün ne kadar kullanıldığını anlama şansınız bulunmayabiliyor ve bu durum da kullanım ömrünün sonuna yaklaşmış modeller satın almanıza yol açabiliyor. Peki eski ve güvensiz ürünler satın alırsanız sizi neler bekliyor? Bu sorunun yanıtı için aşağıya göz atabilirsiniz.
·        Kötü kullanılmış bir ürün satın almanız durumunda güvenlik sorunu yaşayabilirsiniz ve araç sürerken çeşitli aksiliklerle karşılaşabilirsiniz.
·        Kilit bölümleri deforme edilmiş bir model almanız durumunda eşyalarınızı güvende tutmakta zorlanabilirsiniz.
·        Düşük kalitede üretilmiş ikinci el bir modele denk gelmeniz durumunda ürünün kısa sürede tamamen kullanılamaz hâle geldiğine şahit olabilirsiniz.
·        Garantisi bulunmayan ürünler tercih ettiğinizde ürünleri tamir ettirmek için büyük bedeller ödeyebilir ya da kısa sürede yenilemek zorunda kalabilirsiniz.

2. El Portbagaj Almanın Riskleri

2. el portbagaj satın almak, başlangıçta tasarruflu bir işlem gibi görünebiliyor ve bu sebeple de bütçesini korumaya çalışan kullanıcılar, portbagaj 2. el  seçeneklerine yönelebiliyor. Oysa bu yaklaşım, trafik denetimlerinde ve araç muayenelerinde beklenmedik cezalarla karşılaşmanıza yol açabiliyor. Portbagaj kullanımı için düzenlenen trafik kurallarında, kullanabileceğiniz ürünlerin nitelikleri net bir şekilde belirtiliyor. 2. el alacağınız modellerin büyük bölümü ise yeni trafik kurallarına dikkat edilmeden üretilmiş olmaları sebebiyle ciddi risk taşıyor. Peki bu riskler neler?
·        Kurallara uygun olmayan bir ikinci el ürün satın almanız durumunda trafik denetimlerinde çevrilebilir ve yüksek bir ceza alabilirsiniz.
·        Aracınızın tasarımına zarar verecek bir ikinci el model tercih etmeniz durumunda rutin araç muayenelerinden olumsuz dönüş alabilirsiniz.
·        Aracınızda hasar bırakan ikinci el ürünleri muayeneden olumlu rapor almak için söktürmek zorunda kalabilirsiniz. Sökülen parçaların arkasında kalan izleri gidermek için de ciddi bir tamirat bedeli ödeyebilirsiniz.
Yukarıdaki risklerle karşılaşmak ve beklenmedik masraflar sebebiyle bütçenizde açık yaşamak istemiyorsanız, aracınız için özel olarak üretilen en yeni ve kaliteli seçeneklere yönelebilirsiniz.

Portbagaj Nereden Alınır?

Eğer kurallara uygun, cazip fiyatlı ve tasarruflu bir model arıyorsanız, Bagajhane tarafından özel olarak tasarlanan seçeneklere hemen göz atabilirsiniz. Otomobil modelinize ve trafik kurallarına uygun şekilde üretilen seçenekler arasından tercihte bulunarak hem maksimum kaliteye en cazip fiyatlar ile ulaşabilir hem de daima güvenle seyahat etmenin avantajını yaşayabilirsiniz. Bagajhane.com koleksiyonlarındaki birbirinden kaliteli portbagaj modelleri arasından tercihinizi şimdi yapın, hem eşsiz bir alışveriş deneyimine hem de yüksek bir sürüş kalitesine adım atın!