Çağrı Merkezi 0551 045 46 41

Portbagaj Modelleri Hakkında Bilmeniz Gereken Detaylar

Araç sahiplerinin ve özellikle bagaj bölümü küçük olan araç sahiplerinin sıkça tercih ettiği portbagaj çeşitleri, seyahatler, kısa ve uzun yolculuklar, piknik, kamp etkinlikleri gibi çok sayıda alanda taşımaya yardımcı ekipmanlardır. Geniş hacimleriyle hem küçük parçalı eşyaları hem de büyük boyutlu eşyaları kapaklı ve kilitli bir şekilde taşıma performansı gösteren portbagaj modelleri, seyir halindeki eşyaların güvenliğini sağlayarak olumsuz durumlara karşı koruma altına alır. Kilitleri ve kendilerine ait anahtarları bulunan portbagaj türleri, çok sayıda farklı renk, hacim ve kullanım biçimi sunar. Öyleyse, portbagaj nedir ve aracınız için en uygun portbagaj nasıl seçilir? Detayları aşağıda görebilirsiniz.

Portbagaj Nedir?

Portbagajlar, motorlu binek taşıtların daha fazla bagaj alabilmesi için tasarlanmış olan ve araçların dış tavan bölümüne yerleştirilen ürünlerdir. Kapaklı bir yapıya sahip olan portbagaj çeşitleri, anahtarlı kilitlere sahiptir. Bu yönleriyle oldukça güvenli bir kullanım sergileyen modellerin kapakları gerektiğinde tamamen de açılabilir. Portbagajlar gerektiği zaman bir araçtan başka bir araca da takılabilir. İstenilmesi durumunda demonte edilerek kullanım dışı da bırakılabilir. Eğer ‘’portbagaj nasıl monte edilir?’’ konusunda desteğe ihtiyacınız varsa blogumuzdaki montaj yazısına göz atabilirsiniz. Portbagaj kilit mekanizması çeşitleri değişiklik gösterebilir. Bazıları anahtarla açılırken bazı modellerde şifreleme sistemi de bulunabilir. Sizin için hangi yöntem daha güvenliyse onu tercih edebilirsiniz. 

Portbagaj Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

*Portbagaj satın alırken, öncelikle hangi amaçla kullanacağınızı düşünerek kullanım amacınıza uygun seçimler yapabilirsiniz. Örneğin, seyahat için portbagaj satın alacaksanız en geniş hacimli ürünleri tercih etmeniz doğru bir seçim olabilir. Eğer ticari bir araç için portbagaj satın alıyorsanız ve işletmenizin ürünlerini taşımak için portbagaj modeli gerekliyse taşıyacağınız ürün türüne göre ve ürünlerin hacimlerine göre seçimler yapabilirsiniz.
*Portbagaj fiyatları, ürünlerin iç hacimleri, üretim materyalleri, kullanım kapasiteleri, kilit mekanizmaları gibi özellikleri göz önünde bulundurularak belirlenir. Eğer bütçeniz için en uygun seçimi yapmak istiyorsanız, öncelikle iç hacmi geniş ve aynı zamanda ekonomik olan ürünlere yönelebilirsiniz.
*Portbagaj seçimi yaparken aracınızın modeline uygun seçimlere yönelmeniz de büyük önem taşır. Portbagajın en, boy, yükseklik gibi ölçü özelliklerini aracınızın tavan ölçüleriyle karşılaştırabilirsiniz. Aracınız için portbagaj satın almadan önce aracınızın tavan yüzölçümünü çıkararak uygun ölçüde ürünler tercih etmeniz, olası uyum problemleriyle karşılaşmanızı da önleyebilir.
*Portbagaj özellikleri ise satın almadan önce ilk incelemeniz gereken alanlardan biridir. Bu alanda bulunan bilgileri dikkate alarak seçimler yapabilir, ürünlerin aracınızla uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
*Portbagaj montajı, eğer daha önce hiç yapmadıysanız, sizin için zorlayıcı olabilir. İsterseniz Bagajhane’de bulunan portbagaj modellerini tercih ederek kolay montaj avantajlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca isterseniz, YouTube Bagajhane kanalını ziyaret edebilir, ürünlerin montajının nasıl yapıldığını gösteren videolardan da yardım alabilirsiniz.
*Portbagajınızı valiz için satın alıyorsanız, en büyük valiz seçeneğinin ölçülerini kontrol etmenizde fayda bulunur. Bu durumda valizleriniz portbagajınızla tam uyum sağlayabilir.
*Portbagajların dış yüzeyleri ve birleşim bölgeleri vakumlu olduğunda içerisindeki eşyalarınız yağmurdan, kardan ve diğer olumsuz hava koşullarından korunabilir. Bu nedenle dış yüzeyleri de kaliteli materyallerden elde edilmiş olan ürünleri seçebilirsiniz. Böylece portbagaj içerisindeki eşyalarınızın zarar görmesini de engelleyebilirsiniz.
*Portbagaj satın alırken, ürünün açılma yönünü kontrol etmek de önemlidir. Yükleme yaparken kolaylık sağlaması açısından arkadan açılan modelleri tercih edebilirsiniz. Yandan açılan modeller de ürün yükleme konusunda oldukça kullanışlıdır.
*Portbagaj satın alırken aracınızla renk uyumunu da göz önünde bulundurabilir, yakın tonlarda seçimler yaparak daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Portbagaj Ölçüleri ve Litreleri Nelerdir?

Portbagajlar, çeşitli iç hacim ölçüsüyle satışa sunulur. 250 litre, 500 litre,  350 litre gibi çeşitli boyutları bulunan portbagajları dilediğiniz hacimde satın alabilirsiniz. Hacim seçimi yaparken kullanım amacınızı göz önünde bulundurmanız da kullanım performansınızı en üst düzeye taşıyabilir. Bagajların ölçüleri ise hacme göre değişiklik gösterir. Satın aldığınız ürünün açıklama bölümünü kontrol ederek ölçüleri inceleyebilirsiniz. Portbagajlar araçların değerini, kullanım pratikliğini ve konforunu artıran unsurlardır. Henüz portbagaj sahibi değilseniz, Bagajhane modellerine göz atabilirsiniz.

Bagajhane, aracınız için en uygun portbagaj seçeneğini satın alabilmeniz için, birbirinden kaliteli ürün seçenekleriyle sizlerle! Siz de hemen sizin kullanım hedeflerinize uygun ürünü seçebilir, aracınıza en uygun renk ve modeli anında sipariş edebilirsiniz.