Çağrı Merkezi 0551 045 46 41

Port Bagaj Nedir, Nasıl Kullanılır?

Seyahat etmek, herkesin en sevdiği aktiviteler arasında yer alıyor. Özellikle günler süren uzun yolculuklar, yeni yerler keşfetmek ve eşsiz bir macera yaşamak, yoğun ve stresli dönemlerden sonra sıklıkla tercih edebileceğiniz etkinlikler arasında bulunuyor. Aracınızla seyahat ederken mutlaka kullanmanız gereken ürünler arasında ise portbagaj da bulunuyor. Son dönemde önemi giderek artan ve kullanımı yaygınlaşan port bagaj modelleri, aracınızla yolculuk yaparken yanınızda istediğiniz kadar eşya taşıyabilmenize de olanak tanıyor. Peki hayatınızı kolaylaştıran bu eşsiz ürün nedir, nasıl kullanılır, biliyor musunuz? İşte portbagaj kavramına dair bilmeniz gereken tüm detaylar...

Port Bagaj Nedir?


Portbagaj modelleri, isimlerinden de anlaşılacağı üzere arabaya ek olarak monte edilen ve aracınızla daha fazla eşya taşıyabilmeniz için tasarlanan ürünlerden oluşuyor. Otomobillerin bagaj bölümleri, belirli bir kapasiteye sahip olmaları sebebiyle büyük boyutlu valizleri ya da eşyaları alamayabiliyor ya da yolculuğa çıkarken yanınızda taşımak istediğiniz tüm ürünler, aracınızın iç alanlarına sığmayabiliyor. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınız durumda kullanabileceğiniz portbagaj çeşitleri, otomobilinizin taşıma kapasitesini maksimuma çıkarıyor ve böylece seyahate çıkarken istediğiniz hiçbir eşyayı geride bırakmamanızı sağlıyor.

Portbagaj Türleri Nelerdir?


Portbagaj çeşitleri, araba modellerine özgü olarak ayrı ayrı tasarlanıyor ve bu sayede her türlü otomobile monte edilebiliyor. Araba modelinin uzunluğuna, genişliğine ve motor kapasitesine uygun özelliklerde tasarlanan modeller, bu yönleriyle sizi güvende de tutuyor. Otomobile özel olarak üretilen portbagajlar, aracınıza son derece güvenli bir şekilde monte edilebiliyor ve aracın ağırlık merkezini sabit tutarak seyir hâlinde herhangi bir sorun yaşamanızın önüne geçiyor. Modellerin hacimleri ve kapasiteleri ise araçların taşıyabileceği maksimum kapasiteye göre hesaplanıyor. Bu sayede yolculuğunuz boyunca size herhangi bir güvenlik sorunu çıkarmayan modeller, alçak tasarımları sayesinde köprü, tünel, altgeçit gibi noktalardan geçerken de herhangi bir soruna yol açmıyor.

Port Bagaj Kullanışlı mı?


Pek çok kullanıcı, “port bagaj kullanışlı mı?” sorusuna yanıt arıyor. Son derece kullanışlı ürünler olmalarıyla öne çıkan portbagajlar, yaşamınızı kolaylaştırıyor ve seyahatlerinizden daha fazla keyif almanızı sağlıyor. Son derece güvenli bir şekilde tasarlanan ürünler, seyir hâlinde yerlerinden asla kıpırdamıyor ve siz isteyene kadar açılmıyor. Ürünler, ihtiyaç durumunda kolayca açılıp kapanmalarıyla da size zaman kazandırıyor. Farklı şekillerde tasarlanan modeller, tıpkı bir valiz gibi aynı anda çok sayıda eşyayı alabiliyor ve özel güvenlik modülleriyle de aracınıza tam olarak sabitleniyor. Bu sayede portbagajları hem bireysel araçlarda hem de ticari araçlarda kullanmanız mümkün hâle geliyor.

Port Bagaj Kimler İçin Uygun?


Portbagaj modeli satın almak istiyor ancak ürünün size uygun olup olmadığını bilemiyor musunuz? O zaman kolayı var! Aşağıdaki listeyi inceleyebilir ve kararınızı buna göre verebilirsiniz.

·        Portbagaj modelleri; avcılar ve yanında çok fazla ekipman taşıyan doğa sporcuları için en ideal ürünler arasında bulunuyor.
·        Ürünler, kalabalık aileler ya da toplu halde tatile çıkan arkadaş grupları tarafından da güvenle kullanılabiliyor.
·        Uzun süreli tatillerden ve şehirler ya da ülkeler arası seyahatlerden hoşlanan kişiler de portbagajın hedef kitlesine giriyor.
·        Ürünler, geniş yapıları sayesinde kayakçılar, izciler ve kampçılar için de son derece faydalı seçenekler olmalarıyla öne çıkıyor.

Portbagaj modelleri, ara atkıya sahip olan tüm otomobil modellerine rahatlıkla monte edilebiliyor. Atkıya sahip olan araçlara modelleri monte etmek için tavanı delmeye gerek kalmıyor ve bu sayede aracınıza zarar vermeden portbagaj sahibi olmanız mümkün hâle geliyor. Eğer aracınızda ara atkı bulunmuyorsa, ilk olarak bu parçayı temin etmeniz ve otomobilinize monte ettirmeniz öneriliyor.

Port Bagaj Kaç Kg?


Aracında yeni bir konfor deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar, “port bagaj kaç kg?” sorusunu da sıklıkla soruyor. Portbagajların kendi ağırlıkları, kullanılan malzemelerin ve atkıların yapısına göre değişiyor. Ürünlerin ağırlığını etkileyen faktörler arasında modelleri, hangi araba için üretildikleri ve hacimleri gibi detaylar da bulunuyor. Bu sebeple de portbagaj modelleri, standart bir ağırlıkta üretilmiyor. Ürünlerin hacimleri ise 250 Lt ile 450 Lt arasında değişiyor.

Port Bagaj Fiyatları Nedir?


Portbagajların fiyatları da tıpkı ölçüleri ve ağırlıkları gibi farklı faktörlere göre değişiklik gösteriyor. Ürünlerin fiyatlarını etkileyen kriterler arasında kullanılan malzeme, ürün genişliği, hacim ve dayanıklılık gibi noktalar öne çıkıyor. Bir diğer ifadeyle port bagaj fiyatları, ürünün kullanıcıya sunduğu avantajlarla doğru orantılı bir seyir izliyor. Bu sebeple de ürün satın almadan önce yalnızca fiyatlara değil, üründen elde edeceğiniz avantajlara da dikkat etmenizde büyük yarar bulunuyor. Eğer siz de hem son derece ideal fiyat seçeneklerine sahip hem de maksimum kalite sergileyen modellerle tanışmak istiyorsanız, Bagajhane.com’un birbirinden şık ve kullanışlı seçeneklerine şimdi göz atabilirsiniz. Size ve aracınıza özel olarak tasarlanan birbirinden kullanışlı portbagaj modelleri sayesinde aracınızla çıkacağınız yolculukların keyfini artırabilir, yanınızda maksimum sayıda eşya taşımanın keyfini yaşayabilirsiniz. Dilediğiniz modeli şimdi sipariş verin, bu eşsiz deneyimi kaçırmayın!