Çağrı Merkezi 0551 045 46 41

Kampa Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Kampçılık, hiç şüphesiz ki dünyanın en keyifli aktiviteleri arasında yer alıyor. Dünya üzerinde pek çok macerasever, tatillerini ve boş vakitlerini kampla değerlendirmeyi tercih ediyor. Yeni yerler keşfetmek, doğayla baş başa olmak, dinlenmek ve kötü duygulardan arınmak gibi pek çok farklı avantaj sağlayan kampçılık, bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Özellikle daha önce gitmediğiniz yerlerde kamp yaparken çeşitli tehlikelerle ya da aksiliklerle karşılaşmanız son derece olası. Bu yüzden de kampa çıkacak herkesin tedbirli davranmasında ve yanında pek çok soruna çözüm getirecek eşyalar götürmesinde yarar bulunuyor. Peki kampa çıkarken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar...

Olumsuz Hava Koşullarına Dikkat

Kamp yaparken her zaman sıcak ve elverişli hava koşullarıyla karşılaşacağınızın bir garantisi bulunmuyor. Özellikle orman, dağ, göl kenarı gibi alanlarda gün içinde çok ciddi sıcaklık değişimleri yaşanabiliyor ve bu durum da kampçıların işini zorlaştırabiliyor. Kampçıları bekleyen tehlikeler arasında aniden yağışa yakalanma gibi olumsuz durumlar da bulunuyor. Bu sebeple de tüm kampçıların farklı hava koşullarında faydalanabileceği ürünleri yanında taşımasında yarar bulunuyor. İlk olarak dikkat etmeniz gereken detay, çadırınızın su geçirmez özellikte olması. Yanınızda mat bulundurmanız da soğukla mücadele etmenizi kolaylaştırıyor. Ayrıca yanınızda termal uyku tulumu ve kalın kıyafetler de taşıyarak havanın aniden soğuması durumunda hazırlıklı davranabilirsiniz.

Güvenliğinizi İhmal Etmeyin

Güvenlik de kampçıların dikkatli olması gereken noktalar arasında bulunuyor. Özellikle işletmelere ait kamp alanlarının ya da glamping bölgelerinin dışında, tamamen doğada kamp yapan kişilerin doğru alanları seçmesi son derece önemli. Vahşi hayvanların ya da heyelan tehlikesinin bulunduğu noktalarda kamp yapmanız, ciddi risklerle karşılaşmanıza yol açabiliyor. Bu sebeple de bulduğunuz ilk alanda kamp yapmak yerine ortamın güvenliğini araştırmanız ve gerekirse daha fazla yol giderek size uygun, güvenli bir alan bulmanız öneriliyor. Güvenliğinizi sağlamak için yanınızda fener, çakı, halat, tepe lambası gibi kampçı malzemeleri de taşıyabilirsiniz.

Farklı Kampçılardan Görüş Alın

Kampçılık, benzersiz bir deneyim ve adeta bir tutku. Bu yüzden pek çok kişi, kampı bir yaşam felsefesi haline getiriyor ve her fırsatta farklı noktalarda kamp yapıyor. Bu durum da kampçıların kendi aralarında yaptığı bilgi paylaşımlarının değerini ve önemini artırıyor. İlk defa mı kampa çıkacaksınız? Deneyimli kampçılardan fikir isteyebilir, nelere dikkat etmeniz ve sorunlarla karşılaşmanız durumunda ne yapmanız gerektiği konularında bilgi alabilirsiniz. Daha önce kalmadığınız bir bölgede kamp yapmadan önce de o bölge konusunda deneyimli kampçıların fikirlerini dinleyebilir ve karşılaşabileceğiniz durumlara önceden hazırlık yapabilirsiniz.

Mutlaka Portbagaj Kullanın

Eğer kampa aracınızla gidiyorsanız, o zaman size harika bir tavsiyemiz var: aracınızın üzerine portbagaj takarak pek çok sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Aracınızın modeline uygun şekilde tasarlanan portbagaj modelleri sayesinde yanınızda çok sayıda valiz ve eşya taşıyabilir ve böylece hem eğlence hem konfor hem de güvenlik için büyük bir avantaj yakalayabilirsiniz. Port bagaj modelleri sayesinde kampta rahat etmenizi ve güvende kalmanızı sağlayacak her türlü eşyayı yanınıza alabilir ve aynı zamanda aracınızda alan tasarrufu da sağlayabilirsiniz. 

Eğer kampçılığa yeni adım atıyorsanız, Bagajhane.com’un size özel ürünlerine de göz atabilirsiniz. Çadırdan port bagaja kadar pek çok ürüne imza atan Bagajhane.com’un özel tasarımlarıyla kamp konforunuzu zirveye taşıyabilir ve unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Size özel olarak üretilen çok sayıdaki model arasından dilediğinizi hemen seçin; doğanın, tatilin, özgürlüğün ve keyifli bir maceranın tadını doyasıya çıkarın!